• 1400/09/15 - 10:33
  • بازدید: 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

سامانه جدید ملی فعالیت‌های نوآورانه آموزشی

مطابق شیوه نامه اجرایی آئین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی علوم‌ پزشکی جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با راه‌اندازی سامانه ملی فعالیت‌های نوآورانه آموزشی، این فعالیت‌ها را در دو سطح دانشگاهی و کشوری هدایت، ارزیابی، شناسایی و منتشر می‌نماید.

از جمله قابلیت‌های سامانه می‌توان به (ثبت، هدایت و ارزشیابی فرایندهای نوآورانه، دانشورانه و دانش پژوهی آموزشی)، (ذخیره، آرشیو، انتشار و به اشتراک گذاری منابع آموزشی ارزشیابی شده در سطح دانشگاهی و ملی) و (قابلیت جستجو و بازیافت و دسترسی به منابع آموزشی در سطح دانشگاهی و ملی) اشاره کرد.

اما متاسفانه در حین بهره برداری از این سامانه، اعضای هیات علمی و کارشناسان دانشگاه‌ها با مشکلاتی اساسی مواجه می‌شدند که موجب کندی و اجرای نامناسب این برنامه شده بود. از آنجایی که مشکلات مطروحه از سوی دانشگاه‌ها با اصلاحات سطحی برطرف نشده بود، لذا مرکز بر آن شد تا سامانه جدیدی طراحی و راه اندازی نماید تا ضمن برطرف کردن اشکالات قبلی، قابلیت‌های جامع تری هم نسبت به سامانه قبلی داشته باشد.

بدینوسیله به استحضار می رساند خوشبختانه سامانه جدید فعالیت های نوآورانه آموزشی که در چند دانشگاه هم پایلوت گردیده، هم اکنون به نشانی meded۱.behdasht.gov.ir آماده بهره برداری است.

سامانه مذکور از این تاریخ تنها سامانه ملی برای درخواست‌های فعالیت‌های دانش پژوهی، دانش پژوهانه و طرح‌های نوآورانه آموزشی خواهد بود.

  • گروه خبری : اخبار,فعالیت‌های EDC
  • کد خبر : 11315
سهیلا شریعتی
خبرنگار

سهیلا شریعتی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید